Jak wyczyścić srebro?

Jak wyczyścić srebro na *błysk*?

Jak wyczyścić srebro?

Wiele osób posiada srebrne zastawy, puchary czy też naczynia, które nadszarpnął czas. Może nawet nie chcemy ich  pokazywać, bo są stare i brzydko wyglądają. A szkoda, bo są to nierzadko wartościowe pamiątki, zawierające niezwykłą historię i wspomnienia. Wobec tego co zrobić, aby przywrócić srebru dawną świetność?  Otóż wystarczy poświęcić trochę czasu i użyć kilku prostych składników, a nasze srebra rodowe znów będą w centrum uwagi 🙂 . Zatem jeśli zastanawiasz się jak i czym czyścić srebro czytaj dalej.

Będziesz potrzebować

Sodę oczyszczoną, sok z cytryny, wodę, miskę, szczoteczkę do zębów, bawełnianą szmatkę.

Jak wyczyścić srebro – instrukcja

W poniższej instrukcji będę zamiennie używał słów określających czyszczone srebro, tj. kubek, pucharek, naczynie, itp. Mam nadzieję, że Cię to nie razi 😉

  1. Wsyp jedną łyżkę sody do miski i wyciśnij do niej pół cytryny. Wymieszaj wszystko tak, aby otrzymać papkę.
  2. Zanurz szczoteczkę w sodowej paście i delikatnie ruchem okrężnym wetrzyj ją w pucharek. Zrób to z zewnętrzną jak i wewnętrzną stroną kubka.
  3. Przepłucz srebro pod bieżącą wodą. Pocieraj dłonią naczynia, aby usunąć naniesiony preparat. Następnie osusz srebrne kubki i wypoleruj bawełnianą szmatką, aby wydobyć blask. Pozostaw pucharki do całkowitego wyschnięcia na otwartej przestrzeni, np. na stole.
  4. Jeśli srebro jest mocno zabrudzone i zaśniedziałe, pozostaw papkę na kubkach od 30 minut do 1 godziny. Dzięki temu preparat dobrze wniknie w strukturę srebra. Po czym przepłucz ciepłą wodą i osusz czystą bawełnianą szmatką. Ustaw pucharki na ich stopkach, aby mogły dobrze wyschnąć także wewnątrz.

Znasz jakieś inne sposoby na to jak wyczyścić srebro?Sprzęt i nie tylko możesz zobaczyć, np. tutaj.

Zobacz również:

3 przemyślenia nt. „Jak wyczyścić srebro na *błysk*?

  1. Najlepiej byłoby, żeby tak włożyć naczynia lub biżuterię do jakiegoś urządzenia, jak do pralki. Włączyć i wyjąć za kilka minut gotowe, czyściutkie 😉

Dodaj komentarz

Wpisz właściwą wartość * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.